Skip to main content

Тренери для проекту підтримки раннього розвитку дітей з України, які мусили покинути країну

EASPD шукає 40 тренерів з раннього розвитку дитини у надзвичайних ситуаціях, щоб надати тренінг 500 сімейним консультантам і 800 батькам-фасилітаторам груп взаємної підтримки з України.

Посада: тренер з раннього розвитку дитини у надзвичайних ситуаціях (Emergency Early Childhood Development Response Trainer).

Назва проекту: Підтримка раннього розвитку дітей-біженців з України у надзвичайній ситуації (ECDUR)

Місце: онлайн/на місці (Болгарія, або Молдова, або Польща, або Румунія, або Словаччина)

Проект

Європейська асоціація постачальників послуг для людей з інвалідністю (EASPD) — це європейська неурядова організація, що працює в 41 країні та представляє понад 20 000 постачальників послуг для людей з інвалідністю. Її метою є сприяння рівним можливостям для людей з інвалідністю через ефективні та високоякісні системи обслуговування, відповідно до принципів Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Війна в Україні, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, суттєво впливає на життя дітей та їхніх родин. За даними УВКБ ООН, станом на 21 червня 2022 року більше 8 мільйонів людей1 залишили свої домівки та перетнули кордони сусідніх країн (понад 3 мільйони – до Польщі, понад 924 000 – до Румунії, понад 464 000 – до Республіки Молдова, понад 426 000 – до Словаччини, 231 000 до Болгарії2). Понад 2 мільйони біженців – діти (багато з них без супроводу), з яких приблизно 600 000 – віком до 5 років.

Від початку війни EASPD активно підтримує своїх членів по всій Європі, особливо в країнах, які межують з Україною. Щоб підтримати українських біженців інвалідністю було створено 6 тимчасових регіональних офісів для покращення обміну інформацією та координації дій.

У липні 2022 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та EASPD підписали угоду про партнерство для підтримки раннього розвитку дітей з інвалідністю у надзвичайній ситуації, а також дітей з проблемами розвитку чи поведінки або ризиком таких проблем, які постраждали внаслідок війни в Україні. Проект реалізовується у п’яти країнах: Молдові, Польщі, Словаччині, Румунії та Болгарії.

Частиною цього проекту є навчання сімейних консультантів (професіоналів із досвідом у галузі охорони здоров’я, освіти, захисту прав дитини чи суміжних галузях), які надаватимуть консультації батькам, підтримуватимуть дітей із груп ризику, з труднощами розвитку та інвалідністю. Такі спеціалісти надаватимуть допомогу через особисті та онлайн консультації, а національні партнери забезпечать розбудову функціонуючої системи для забезпечення максимальної підтримки таким сім’ям і обміну інформацією. Проект також спрямований на підвищення рівня знань і компетентностей сімей з України, щодо підтримки дітей у питаннях раннього розвитку.

У рамках проекту 500 сімейних консультантів і 800 батьків-фасилітаторів груп взаємної підтримки (українською та російською мовами) пройдуть навчання, щоб надавати підтримку дітям і сім’ям з дітьми з інвалідністю, проблемами розвитку чи поведінки або з ризиком розвитку таких проблем. Навчання відбуватиметься поступово (каскадний тренінг Training of the Trainers/ToT): програма розробляється 10 міжнародними експертами, які навчать 40 тренерів з раннього розвитку дитини у надзвичайних ситуаціях, які, своєю чергою, навчать сімейних консультантів і батьків-фасилітаторів, які наразі проживають у Молдові, Болгарії, Польщі, Словаччині, та Румунії.

Так, EASPD шукає 40 тренерів з раннього розвитку дитини у надзвичайних ситуаціях, які зможуть провести навчання для 500 сімейних консультантів та 800 батьків-фасилітаторів груп взаємної підтримки у п’яти країнах учасницях проекту.

 

Основні функції/обов'язки

- Пройти 4-денне навчання (3-6 жовтня 2022 р.) з надання сімейно-орієнтованої підтримки у надзвичайних ситуаціях сім’ям з дітьми з інвалідністю, проблемами розвитку чи поведінки або з ризиком розвитку таких проблем.

- Провести навчання для 60-120 сімейних консультантів щодо надання підтримки у надзвичайній ситуації дітям та їхнім сім’ям з інвалідністю, проблемами розвитку чи поведінки або особам із ризиком виникнення таких проблем.

- Пройти 4-денне навчання з надання взаємної підтримки для батьків-фасилітаторів (дати тренінгу ще уточнюються).

- Провести навчання для 70-200 батьків з України, щоб вони могли надавати взаємну підтримку іншим батькам з України або групам батьків.

- Надавати підтримку сімейним консультантам і батькам-фасилітаторам протягом усього проекту (1-2 дні на місяць, до 31 грудня 2023 р.) .

- Співпрацювати та звітувати перед організацією національного координатора про виконання зобов’язань, а також дотримуватися правил і процедур, наданих національним координатором та EASPD.

 

Ключові компетенції

- Досвід використання сімейно-орієнтованих практик раннього розвитку дітей, бажано у сфері раннього втручання для дітей з інвалідністю.

- Знання та досвід у проведенні тренінгів, навчальних програм, використанні навчальних методик.

- Базове розуміння специфіки національної системи соціальних послуг країни-партнерки проекту, зокрема щодо проблем дітей та інвалідності.

- Розуміння та дотримання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю (КПІ ООН).

 

Основні цінності

- Турбота

- Повага

- Чесність

- Довіра

- Відповідальність

 

Необхідні кваліфікації:

 

Освіта

Вища освіта у галузі освіти, охорони здоров’я, соціальної роботи, психології чи з іншої підходящої галузі.

 

Необхідний досвід

- Принаймні 3 роки досвіду роботи у вихованні/освіті, секторі соціального догляду та підтримки, охорони здоров’я, роботі з людьми з інвалідності. Особливо цінним буде досвід у наданні сімейно-орієнтованого втручання в ранньому віці.

- Попередній досвід роботи тренером.

 

Бажаний досвід

- Професійні знання щодо надання послуг раннього втручання.

- Розуміння національних програм раннього втручання (та суміжних) у країнах Центральної та Східної Європи.

- Досвід надання підтримки біженцям або послуг у надзвичайних ситуаціях.

 

Знання мов

Вільне володіння англійською або українською, а також національною мовою країни, з якою ви працюватимете (Болгарія, або Молдова, або Польща, або Румунія, або Словаччина) .

 

Оплата праці

Кожен тренер отримає оплату в розмірі 60 доларів США/день за розробку та проведення двох 4-денних тренінгів та надання спеціальної підтримки. Важливо: для громадян України, які отримують соціальні виплати в інших країнах: у вигляді ваучерів або гонорару волонтера. Оплату буде здійснено двома частинами.

 

Як подати заявку

Надішліть своє CV (англійською або українською) та короткий мотиваційний лист (до 900 символів) на адресу lyzaveta.drannikova@easpd.eu до 29 вересня 23:59. У темі електронного листа вкажіть «Заявка: тренер раннього розвитку в [вкажіть країну]».